Skip links

Lıplıft

Liplift

Liplift, dudak ve çevresinin, yüzün diğer bölgeleriyle daha orantılı hale gelmesi ve daha çekici olması için uygulanan bir işlemdir. Peki liplift hangi durumlar için uygulanmaktadır?

– Dudak ve burun mesafesinin kısaltılmasında,

– Dudağın konumlanmasında; dudak aşağıyı gösteriyorsa, yukarı kaldırılmasında,

– Dişlerin görünürlüğünün sağlanmasında,

– Burun ve dudak, dudak ve çene ucu arasındaki mesafe oranının düzeltilmesinde,

– Alt ve üst dudak oranının dengelenmesinde uygulanmaktadır.

Dudak burun mesafesinin uzunluğu, yaşı olduğundan fazla göstermektedir. Yüzdeki oranlar bozulduğu için yüz, çekiciliğini kaybeder. Aşağıya dönük dudaklarda dolgu veya diğer işlemler istenilen sonuçları vermeyebilir. Dişlerin sarkık dudaklardan dolayı görünmediği durumlarda liplift işlemi uygulanır ve dişler, görünür duruma getirilerek çekicilik kazandırılır. Dişlerin görünürlüğünün dişin yapısına ve küçüklüğüne bağlı olduğu durumlarda ise diş hekimine başvurmanız tavsiye edilmektedir.

Dudakların asimetrik olduğu durumlarda liplift istenilen sonucu vermeyebilir. Asimetrinin düzeltilmesi için ya da mesafe düzeltilmesine rağmen ince gözüken dudaklar için dolgu uygulaması önerilmektedir.

İyileşme süresi 7 gündür ancak izin olgunlaşması ve tamamen silikleşmesi 6 ayı bulmaktadır. Bu süreçte iz, kapatıcı ile saklanabilmektedir.

tr_TRTürkçe